Üç genç kız yemek yapma yarışmasında yemek yaparlarken
Jüri üyeleri ve yarışmanın koordinatörü aralarında konuşurlarken
Tavuk baget yemeği tabağın içinde maydonoz taneleri ile süslenmiş
Yarışmanın jüri üyeleri gülümsüyor
Sedef İybar ve diğer jüri üyeleri
Patlıcan beğendi yemeği, patlıcanlar dilimlenmiş şekilde servis edilmiş
Elif Edes Tapan, jüri üyeleri ve yarışmacılar ile toplu çekilmiş bir fotoğraf
Yarışmanın jüri üyeleri toplu halde
Yarışmanın birinci olan grubu ellerinde Roma tatilini kazandıklarını gösteren bir pankart tutuyorlar

4. Ofisten Mutfağa Yarışması Fotoğraf ve Video Çekimi

HY Tanıtım Organizasyon'un kurucusu ve proje sahibi sevgili Hakan Yanar'ın 5 senedir başarıyla gerçekleştirdiği Ofisten Mutfağa Şirketler Arası Yemek Yapma Yarışması'nda biz de fotoğraf ve video çekimleri ayağında yer aldık.

Birbirinden yetenekli şirket çalışanlarının şeflere taş çıkarttığı performanslar sergilediği yarışmada, katılımcıların zamanla yarıştığı, heyecanlı ve bir o kadar da keyifli anlar yaşandı.

Bu hızlı akan ortamda lezzetli kareleri yakalamak çok keyifli bir o kadar da zorlayıcı bir deneyim oldu. Özellikle final etabında yemeklerin fotoğraflandığı sekansta adeta saniyelerle yarışıldı.

Her yıl yarışmada kendi alanlarında zirvede olan birbirinden değerli jüri üyeleri yer almakta. Eataly'nin Executive Chef'i Claudio Chinali yarışmanın değişmez jüri üyesi ve yarışmacıları ilk tüyoları veren şef. Pozitif enerjisi ve yardımsever tavırlarıyla yarışmacıların işlerini bir hayli kolaylaştırmakta.

Yarışmanın değişmez jüri üyeleri arasında bulunan Mutlu Mutfak markasının sahibi, kitap yazarı ve Bein Gurme izleyicilerinin yakından tanıdığı program yapımcısı şef Elif Edes Tapan ve pek çok televizyon kanalında program yapmış, izleyicilerin yakından tanıdığı, yemek atölyeleri düzenleyen, yemek kitapları yazarı Sedef İybar katılımcılarla yakından ilgilenerek reçetelerin gidişatını ilgiyle takip ettiler. Ofisten Mutfağa yarışmasının jüri üyeleriyle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Proje kapsamında 20 takım yarıştıktan sonra son 5 takım finale katılma hakkını kazandı, toplam 5 gün süren etkinlikte 1500'e yakın fotoğraf çekildi ve çekilen fotoğrafların arasından seçilenler sosyal medya ve web sitesinde yayınlanmak üzere editlendiler. Her yarışma gününün sonunda çekilen videolardan hazırlanan o güne ait video, etkinliğin Youtube kanalından yayınlanmak üzere kurgulandı.

Yemek fotoğrafçılığı ve yemek videosu çekimi için harika bir çalışma ortamı olan 4. Ofisten Mutfağa Şirketler Arası Yemek Yapma Yarışması'nda yer almak mutluluk verici bir deneyimdi.