Lezzetli Kareler Blog


Tabak içerisinde ahtapot yemeği.

Nox Karaköy Menü Fotoğraf Çekimi

Son dönemin yükselen değeri Karaköy, İstanbul’un liman bölgelerinden, harika bir lokasyon. Gece geç saatlere kadar haftanın her günü yaşayan ve enerjisi yüksek bir yer. Sanat ve eğlencenin kalbi şu günlerde Karaköy’de atıyor desek yeridir.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Üstten çekilmiş bir salata fotoğrafı.

Yemek Fotoğrafçılığı

Yemek fotoğrafçısı temelde bir reklam fotoğrafçısıdır, yemek fotoğrafçılığı, still life fotoğrafçılığın bir dalıdır, fotoğrafçının çektiği fotoğraflar menülerde, kitaplarda, dergi, broşür, afiş gibi tanıtıcı basılı materyallerde ya da dijital ortamda, web sitelerinde, sosyal medya mecralarında kullanılabilir.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Michelin yıldızı İstanbul etkinliği için hazırlanmış yazı görseli.

Michelin Yıldızı Nedir?

Ekim ayının başlarında açıklanan Michelin yıldızı sonuçlarının ardından, gözler Michelin yıldızına ve seçilen restoranlara çevrildi doğal olarak. Ben de biraz araştırmanın da katkısıyla bu puanlama sisteminin tarihinden bahsetmek istiyorum.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Dikdörtgen tabak içinde fıstıklı dürümler sıralanmış.

Edirne'de Baklava Ziyafeti

Osmanlı'nın başkentlerinden Edirne'de kubbesiyle ünlü Mimar Sinan eseri Selimiye Camii'nin yanıbaşında Baklava Center'ın misafiri olduk, birbirinden lezzetli ve doğal malzemelerle yapılan baklavaları hem fotoğrafladık hem de tadına bakma şansımız oldu. Edirne sokaklarında gezerken adeta geçmişe bir yolculuk yapıp kendinizi geçmişte hissediyorsunuz, tarihi yapının özenle korunmuş olması mutluluk verici.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Bir kadın kamera ile yemek videosu çekiyor.

Yemek Videosu Çekimi

Yemek fotoğrafçılığında olduğu gibi yemek videosu çekimi projelerinde de benzer setup'ları kullanmaktayız. Yemek videosu projeleri için hareket eden yemek fotoğrarları diyebiliriz.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Deniz manzarası önünde simitçiler.

Yemek Fotoğrafçısı İstanbul

İstanbul dünyanın sayılı gastronomi başkentlerinden biri. Leziz sokak yemeklerinden fine dining'e uzanan ve pek çok dünya mutfağının en iyi örneklerini bulabileceğiniz bir metropol.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  SONRAKİ