Lezzetli Kareler Blog


Yemek fotoğrafçısı çalışmaları, menü fotoğraf çekimi örnekleri.

Menü Fotoğrafı Çekimi

Lezzetli kareler olarak uzun yıllardır yeme içme sektöründe fotoğraf ve video içeriği oluşturan ve müşterilerimize hizmet veren bir firmayız. Pek çok kafe ve restoran için menü fotoğrafı çekimi, yemek fotoğrafçılığı, yemek videosu, ve sosyal medya içerik üretimi gibi konularda çalışmalarımız devam etmektedir.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Büyük bir mutfak ve fotoğraf çekimi stüdyosu.

Mutfak Stüdyo

Stüdyomuz Levent sanayi mahallesinde, gün ışığı alan ferah bir lokasyon, yemek ve mutfak ürünleri çekimi için uygun. Fotoğraf ve video çekimi için gerekli ışık, fotoğraf makinesi, backdrop ve proplar stüfdyomuzda mevcuttur.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Tabak içerisinde ahtapot yemeği.

Nox Karaköy Menü Fotoğraf Çekimi

Son dönemin yükselen değeri Karaköy, İstanbul’un liman bölgelerinden, harika bir lokasyon. Gece geç saatlere kadar haftanın her günü yaşayan ve enerjisi yüksek bir yer. Sanat ve eğlencenin kalbi şu günlerde Karaköy’de atıyor desek yeridir.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Üstten çekilmiş bir salata fotoğrafı.

Yemek Fotoğrafçılığı

Yemek fotoğrafçısı temelde bir reklam fotoğrafçısıdır, yemek fotoğrafçılığı, still life fotoğrafçılığın bir dalıdır, fotoğrafçının çektiği fotoğraflar menülerde, kitaplarda, dergi, broşür, afiş gibi tanıtıcı basılı materyallerde ya da dijital ortamda, web sitelerinde, sosyal medya mecralarında kullanılabilir.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Michelin yıldızı İstanbul etkinliği için hazırlanmış yazı görseli.

Michelin Yıldızı Nedir?

Ekim ayının başlarında açıklanan Michelin yıldızı sonuçlarının ardından, gözler Michelin yıldızına ve seçilen restoranlara çevrildi doğal olarak. Ben de biraz araştırmanın da katkısıyla bu puanlama sisteminin tarihinden bahsetmek istiyorum.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Dikdörtgen tabak içinde fıstıklı dürümler sıralanmış.

Edirne'de Baklava Ziyafeti

Osmanlı'nın başkentlerinden Edirne'de kubbesiyle ünlü Mimar Sinan eseri Selimiye Camii'nin yanıbaşında Baklava Center'ın misafiri olduk, birbirinden lezzetli ve doğal malzemelerle yapılan baklavaları hem fotoğrafladık hem de tadına bakma şansımız oldu. Edirne sokaklarında gezerken adeta geçmişe bir yolculuk yapıp kendinizi geçmişte hissediyorsunuz, tarihi yapının özenle korunmuş olması mutluluk verici.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  SONRAKİ