YEMEK FOTOĞRAFÇILIĞI

Profesyonel fotoğraf makinası, lens ve ışık ekipmanlarıyla, ağız sulandıran, yeme ve satın alma arzusu uyandıran Lezzetli Kareler yakalıyoruz. Fotoğraf çekiminin yanı sıra, sosyal medya yönetimi ve menü tasarımı da yapmaktayız.

Yemek fotoðrafçısı'nın yaptığı, temelde bir reklam fotoğrafçılığı faaliyetidir. Doğa, portre ve ürün fotoğrafçılığı kadar bilinmese de son yıllarda popülerliğini arttırmaktadır.

Yemek fotoðrafçısı’nın hedefi fotoğrafa bakan kişide yeme ve satın alma arzusu uyandıracak, ağız sulandıran lezzetli kareler yakalamaktır. Aynı unsurları çekilecek videolar içinde düşünebiliriz. Bu durumda yemek videografçılığı kavramından da söz etmeye başlayabiliriz yakın gelecekte. Video'yu fotoğraftan ayrı bir sanat olarak değerlendirmek zorunda olduğumuzda yiyecek ve içeceğe odaklanmış sanatçılarda olacaktır. Yemek fotoğrafı çekiminde yaratılan atmosfer büyük önem taşımaktadır. Verilmek istenen mesaja uygun olarak seçilecek objeler, yemek takımları ve mekan, fotoğrafın hikayesini (konsept yemek fotoğrafı çekimi) oluşturacaktır.

Tüm bunların yanı sıra yemeğin ya da içeceğin tasarımı ayrı bir önem taşımaktadır. Her ne kadar yemeklerin müşteriye sunulduðu gibi fotoðraflanması faydalı olsa da, yemek fotoðrafçılığuna özel küçük dokunuşlar, reklam faaliyetinin ana hedeflerinden biri olan istek uyandırmada büyük farklar yaratacaktır.


Yemek fotoğrafçılığı ile ilgili işlerimiz Yılmaz YILDIRIM Instagram hesabında: https://instagram.com/ylmzfp